Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
I. ORGANIZACJA LIGI
1. Organizatorem Jurajskiej Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt jest każda szkoła gimnazjalna zgłoszona do rozgrywek w lidze.
2. Rozgrywki pod Honorowym Patronatem Starosty Zawierciańskiego.
3. Organizatorzy zapewniają sędziów, którzy czuwają nad właściwym przebiegiem turnieju.
II. ROZGRYWKI
4. Mecze rozgrywane w ramach Jurajskiej Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywane są o Puchar Starosty Zawierciańskiego oraz Mistrzostwa Powiatu Zawierciańskiego.
5. W Jurajskiej Lidze Piłki Ręcznej Dziewcząt biorą udział Gimnazja: Zawiercie, Kroczyce, Żarnowiec, Szczekociny, Irządze.Lelów
6. W Jurajskiej Lidze Piłki Ręcznej mogą brać udział dziewczęta z poszczególnych Gimnazjum zgłoszonych do rozgrywek.
7. Rozgrywki rozgrywane są raz w miesiącu w ramach turnieju.
8. W I rundzie jesiennej planowane są turnieje: Zawiercie , Szczekociny, Kroczyce, Żarnowiec), Irządze. Lelów
9. W II rundzie wiosennej planowane są turnieje: Zawiercie , Kroczyce Żarnowiec , Szczekociny , Irządz, Lelów
10. Miejsca i terminy poszczególnych zawodów wraz z konkretnymi godzinami rozgrywania meczów podawane będą na stronie internetowej: http://jurajskareczna.wix.com/handball-2012-2013 oraz w odrębnych komunikatach przesyłanych drogą elektroniczną z adresu jurajska_reczna@interia.pl
11. Brak uczestnictwa drużyny w turnieju oznacza przyznanie przeciwnym drużynom zwycięstwa walkowerem 5:0. Dodatkowo drużyna, która nie stawi się do meczów na Turnieju Ligowym otrzymuje minus 1 punkt za każde spotkanie.
12. O kolejności w tabeli decyduje ilość punktów, a następnie bilans bezpośrednich meczów. W przypadku remisowego bilansu decyduje liczba różnicy bramek z wszystkich meczów w lidze, a następnie większa liczba rzuconych bramek.
13. Zastosowanie mają przepisy gry w piłkę ręczną z uproszczeniami.
14. W turniejach używane są piłki bezklejowe, dlatego kategorycznie zabrania się używania kleju.
15. Zespoły uczestniczące muszą posiadać jednolite stroje lub ewentualnie zakładają znaczniki o czym przesądza losowanie przeprowadzone przez jednego z sędziów.
16. Przy wejściu na boisko zawodniczki muszą bezwzględnie ściągnąć kolczyki lub zabezpieczyć je poprzez zaklejenie plastrami. Dotyczy to również metalowych wsuwek we włosach. Zabezpieczone powinny być także nadmiernie długie paznokcie, aby nie dochodziło do podrapań na ciele zawodniczek z drużyn przeciwnych.
17. W przypadku gdy zawodniczka nie zastosuje się do w/w punktu sędzia prowadzący spotkanie ligowe ma prawo nie wpuścić zawodniczkę na boisko.
18. Czas na rozgrzewkę meczową dla każdej drużyny przed rozpoczęciem meczu wynosi 5 minut.
19. Mecze rozgrywane są po 40 minut, z których jedna połowa trwa 15 minut.
20. Przerwa pomiędzy połowami w jednym spotkaniu trwa 5 minut.
21. Trener-opiekun w czasie gry swojej drużyny ma prawo do jednorazowego wzięcia czasu dla swojej drużyny o długości do 1 minuty.
22. O wzięcie czasu trener-opiekun prosi poprzez położenie zielonej kartki na stoliku sędziego technicznego, ale tylko w momencie, gdy prowadzona przez niego drużyna jest w posiadaniu piłki.
23. Sędziami mogą zostać osoby wytypowane przez organizatorów.
24. Stosowana przez sędziów kara dla zawodników to 1 minuta.
25. W obrębie pola gry przebywać mogą jedynie zawodniczki i opiekunowie drużyn, które aktualnie rozgrywają mecz, a także organizatorzy. W przypadku nadmiernego łamania tego przepisu dopuszcza się zawieszenie zawodniczki przez organizatorów.
26. O wyborze piłki do gry decydują sędziowie w porozumieniu z organizatorami.
27. Uczestnik turnieju wyraża zgodne na nieodpłatne fotografowanie i filmowanie jego osoby oraz na transmitowanie, rozpowszechnianie jego wizerunku w związku z jakąkolwiek działalnością promująca imprezę.
III. OBOWIĄZKI, KARY I ZAWIESZENIA
27. Uczestnicy zobowiązani są do podporządkowania się zaleceniom organizatora i sędziego w zakresie ładu i porządku na obiektach sportowych.
28. Za porządek w szatniach odpowiadają kapitanowie drużyn, którzy po zakończonych meczach i wyjściu z szatni swojej drużyny są zobowiązani, aby wspólnie z jednym z organizatorów sprawdzić stan czystości szatni.
29. Za zgubienie klucza od szatni odpowiadają drużyny, które w niej przebywały. Jednocześnie są one zobowiązane do zwrócenia kosztów za dorobienie klucza. W przypadku odmowy drużyna zostaje zawieszona w rozgrywkach.
30. Organizatorzy nie odpowiadają za pozostawione rzeczy w szatni przez zawodniczki.
31. W przypadku niesportowego i niekulturalnego zachowania trenera-opiekuna sędzia ma prawo przyznać 1 minutę kary dla wyznaczonej zawodniczki przez trenera-opiekuna drużyny.
32. W przypadku wybitnie niesportowego zachowania, uciążliwego łamania zasad regulaminu bądź też zachowania mającego na celu nakłonić do nieprzestrzegania regulaminu - sędzia, jak i organizatorzy mają prawo do zawieszenia, zdyskwalifikowania zawodnika, a w przypadku zdekompletowania zespołu z powodu nałożonej kary, ukarania drużyny walkowerem 5:0 w meczach nie rozegranych w danym turnieju.
IV. WYJAZDY LIGOWE
33. Jurajska Liga Piłki Ręcznej stara się organizować wyjazdy i spotkania z piłkarzami i piłkarkami z Superligi oraz z reprezentacji Polski.
34. Koszty wyjazdów pokrywają uczestnicy.